Dzień Dziecka

We wtorek 1 czerwca do naszej szkoły zawitali strażacy z OSP z Zebrzydowic, którzy prezentowali dzieciom klas 1-3 sprzęt, który służy do ratowania ludzkiego życia w czasie wypadków samochodowych i podczas walki z żywiołami natury.

Strażnicy umożliwili dzieciom poznanie niektórych przyrządów, jakich używają w czasie akcji. Uczniowie mogli także przymierzyć kask, założyć na plecy aparat tlenowy, czy sprawdzić jak od środka wygląda wóz strażacki. Dzieci zadawały strażakom wiele pytań dotyczących ich trudnej i odpowiedzialnej pracy.
Na koniec prezentacji czekała ich jeszcze jedna niespodzianka w postaci słodkości, którymi były częstowane. Ale to nie koniec świętowania. Po pokazie strażackim, dzieci udały się z wychowawcami do klas, na spacery, pikniki, były też lody.

Klasy pierwsze i drugie wzięły udział w zawodach pływackich. Po zaciętych pojedynkach wyłoniliśmy zwycięzców. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.