Konkurs “Przyjaciel Ziemi” w klasach I-III

22 kwietnia to święto naszego domu - Ogólnoświatowy Dzień Ziemi. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i cieszymy oczy bogactwem, które przed nami roztacza.

W naszej szkole tematyka proekologicznych zachowań poruszana jest przez cały rok na lekcjach i różnorodnych zajęciach. Uczniowie klas I - III, w szczególności poprzez udział w programie “Kubusiowi Przyjaciele Natury” wzbogacają swoją wiedzę na temat zachowań proekologicznych. Uświadamiają sobie, jak sposób życia, działania, nawyki pojedynczego człowieka - nawet dziecka, mają wpływ na naszą Ziemię. W tym roku w naszej szkole przeprowadzono konkurs pod tytułem “Przyjaciel Ziemi”. Zadaniem uczniów klas pierwszych było wykonanie plakatu, a uczniowie klas drugich i trzecich rywalizowali ze sobą zespołowo w konkursie wiedzy przyrodniczo-ekologicznej.

W konkursie plastyczno-technicznym I miejsce zajęli: Mikołaj Kabiesz, Lena Nowak, Oliwia Urbaś.

II miejsce: Karolina Paluch, Klaudia Grzybek, Lena Tomica, Mateusz Jarzyna

III miejsce: Martyna Moj, Oliwia Krzempek, Agata Machej, Zuzanna Łasocha, Amelia Głowania, Julia Zielińska.

W konkursie wiedzy przyrodniczo-ekologicznej I miejsce zajęli uczniowie klasy 2b: Oliwia Parchańska, Antoni Krótki, Tymoteusz Kwiczala.

II miejsce na podium uczniowie klas trzeciej c i trzeciej b: Ksawery Ułanowski i Tymon Palowski, Paweł Czyż, Piotr Morawiec i Kamil Mysakowicz.

III miejsce drużyna klasy 2a: Łukasz Feruga, Natalia Mol, Alicia Musiołek-Pieretti.

Wszystkim wygranym serdecznie gratulujemy!