Kolejne sukcesy Oskara!

Dnia 28 kwietnia odbyła się VII edycja projektu pt. „Trzy odsłony kultury” organizowanego przez Zespół Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie i COK „Dom Narodowy”. Składał się ona z trzech konkursów: literackiego, recytatorskiego i wokalnego skierowanych do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego. Konkursy miały na celu uwrażliwienie młodych ludzi na słowo, pozwoliły na wymianę doświadczeń i pomysłów związanych z twórczym rozwojem młodzieży, a także stanowiły zachętę do aktywnego uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze.

Szkołę Podstawową w Zebrzydowicach w kategorii recytatorskiej reprezentowała Maja Trzaskali z kl. 7d oraz Oskar Augustyn z kl. 8a, natomiast prace literackie na konkurs zdecydowali się napisać ósmoklasiści- Jakub Kwolek i Oskar Augustyn.

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczeń klasy 8a Oskar Augustyn w obu kategoriach znalazł się na podium. Recytacja utworu Juliana Tuwima Colloquium niedzielne na ulicy zapewniła Oskarowi II miejsce. W rywalizacji literackiej Jego praca nagrodzona została III miejscem. W zmaganiach konkursowych uczniom kibicowała polonistka Katarzyna Dynek. Oskarowi z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!