Ogólnopolski program edukacyjny „Kubusiowi przyjaciele natury”.

W II półroczu uczniowie klas 1-3 realizowali ogólnopolski program edukacyjny „Kubusiowi przyjaciele natury”.

W marcu w klasach 3b i 3c zrealizowano w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi przyjaciele natury” temat „Dbaj o ruch i odżywianie. Bo bieganie i skakanie to energii wyzwalanie.” Dzieci obejrzały film o zasadach prawidłowego odżywiania, wykonały piramidę żywieniową oraz zadania na kartach pracy przygotowanych w ramach programu. Ponadto uczniowie samodzielnie założyli hodowlę warzyw.  W trakcie nauczania zdalnego dzieci poznały sylwetki niektórych sławnych sportowców, którzy byli dla nich przykładem  nie tylko zdrowego odżywiania się, ale również dbania o aktywność fizyczną. Podsumowaniem zajęć był klasowy konkurs plastyczny „Jemy zdrowo, kolorowo”.

22 kwietnia  czasie zajęć pod hasłem „Dzień Ziemi” dzieci z klas 3 b i 3 c pogłębiali swoją wiedzę ekologiczną związaną z ochroną środowiska naturalnego: segregacja odpadów, recykling, ochrona lasów i terenów zielonych, oszczędzanie wody i energii elektrycznej. W czasie lekcji także wykorzystano materiały i pomoce opracowane w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi przyjaciele natury”, prezentacje multimedialne oraz quizy on-line. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały plakaty „Żyję ekologicznie” oraz prace plastyczne z recyklingu.