KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI ,,O CZYM PTASZEK ŚPIEWA”

27 kwietnia w klasie 2c odbył się klasowy konkurs recytatorski pod hasłem,,O czym ptaszek śpiewa”. Dzieci recytowały wiersze Marii Konopnickiej.

Celem konkursu była popularyzacja twórczości Marii Konopnickiej oraz zainteresowanie dzieci poezją, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich, promowanie kultury żywego słowa wśród dzieci, wspieranie uzdolnień i rozwijanie zainteresowań, dostarczanie dzieciom doznań estetycznych i emocjonalnych, wypływających z utworów literackich.

Wcześniej uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła im sylwetkę poetki, nowelistki i pisarki dla dzieci oraz jej twórczość. Mogli zobaczyć książki Marii Konopnickiej z pięknymi ilustracjami, poznać ich tytuły, poznać wiersze ze zbioru,,Wiersze i wierszyki”, związane z nadejściem wiosny i wybrane na konkurs recytatorski. Dzieci pięknie recytowały, każdy starał się zrobić to jak najlepiej, a niektórzy wykonali nawet rekwizyty np. opaska z piękną, kolorową tęczą. Aż miło było słuchać o budzącej się do życia przyrodzie w wierszach:

,,W polu”, ,,Nasze kwiaty”, ,,Ogródek”, o namalowanej prze słonko tęczy, dowiedzieć się o czym ptaszek śpiewa, gdzie przyleciała czarna jaskółeczka i co robią pszczółki.

I miejsce zajęła Jadwiga Rygiel, za recytację wiersza ,,Tęcza”, II miejsce Mateusz Górniak, III miejsce Rozalia Frysz i Tymoteusz Matuszek.

Za zdobyte miejsca dzieci otrzymały nagrody książkowe autorstwa Marii Konopnickiej. Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał książeczkę z wierszem poetki.