Sukcesy ogólnopolskie

Dnia 22 lutego siedmioro uczniów Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach wzięło udział w Ogólnopolski Konkursie Literackim „Czy znasz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego?”.

Przedsięwzięcie zorganizowane przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Katowicach wpisało się w obchody Roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i spotkało się z dużym zainteresowaniem. Konkurs odbył się online, uczniowie otrzymali na swoje komputery linki i rozwiązywali test składający się z różnorodnych pytań związanych z życiem, twórczością poety, a także z filmami o Baczyńskim i mrocznym czasie, w jakim przyszło mu żyć.

Z ogromną radością pragniemy przekazać, że w gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Miejsce trzecie uzyskał Oskar Augustyn z kl. 7a, wyróżnienie trafiło do Aleksandry Zborek z kl. 7b. Do zmagań konkursowych zachęciły swoich uczniów polonistki: Katarzyna Dynek, Bożena Kozikowska i Aldona Kopiec. Gratulujemy sukcesu!