Inscenizacja wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie”

W październiku uczniowie klasy 2c poznali wiersz Jana Brzechwy ,,Na straganie” i przygotowali inscenizację wiersza. Każdy pięknie nauczył się swojej roli, z różnych materiałów plastycznych wykonał rekwizyt lub namalował warzywo, w rolę którego się wcielił.

Dzieci wykazały się wielką pomysłowością, bo były warzywa zrobione z papieru, namalowane, uszyte z materiałów tekstylnych. Inscenizacje uczniowie przedstawili starszym kolegą i koleżankom z klasy 3a za co otrzymali brawa i pochwałę wychowawczyni klasy trzeciej.

Dzieci bardzo lubią brać udział w różnych rodzajach aktywności, pokazują swoja kreatywność, uczą się, ze warto podejmować się wykonania różnych zadań, dążyć do celu, a później cieszyć się z własnych sukcesów. (M. Holeksa)