Impreza plenerowa na powitanie jesieni pod hasłem ,,Idzie lasem Pani Jesień”

W ostatnim tygodniu września uczniowie klasy 2c wzięli udział w imprezie plenerowej, powitali jesień. Na początku wychowawczyni przeczytała dzieciom list od Pani Jesieni, w którym Jesień przywitała dzieci i przedstawiła zadania do wykonania w czasie pobytu w lesie. Uczniowie ochoczo przystąpili do ich wykonywania.

Najpierw były różne ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych (liście, patyki, patyczki, szyszki, żołędzie), biegi na krótkich dystansach oraz zabawy ruchowe. Potem było zbieranie żołędzi dla zwierząt w czasie zimy, które zostały przekazane przedstawicielowi Koła Łowieckiego ,,Granica Zebrzydowice”. Na zakończenie z darów jesieni, znalezionych w lesie, dzieci zrobiły piękne jesienne bukiety, które zabrały do domu. Warto podkreślić, że wszystkie zabawy i cały pobyt w lesie odbywały się z poszanowaniem mieszkańców lasu, bez krzyków i niepotrzebnego  hałasowania.

Czas spędzony na imprezie upłynął szybko, w  miłej atmosferze i na pewno zostanie na długo w pamięci dzieci. (M. Holeksa)