"Wczoraj przedszkolaki, a dzisiaj pierwszaki" - kl. 1b

W środę 28października 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klasy 1b przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni Doroty Banot.

Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym spotkali się z leśnymi skrzatami. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Ogromnym wsparciem okazała się pomoc starszych kolegów z klasy 2b. Uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią Anną Holeksą- Stęchły przygotowali całą oprawę uroczystości, wsparli pierwszaków w śpiewie i tańcu. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Wicedyrektor Szkoły Aleksandra Prószyńska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach.. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, medali i słodkich upominków.  Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.