Dentobus

W dniach 12 i 14 października 2020 r. do naszej szkoły przyjedzie Dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny. Przeprowadzany będzie bezpłatny przegląd stomatologiczny wśród uczniów. Przegląd nie jest obowiązkowy. Każdy uczeń będzie mógł skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. W trakcie wizyty dentobusu lekarz stomatolog przeprowadzi indywidualne badania stomatologiczne, a rodzice otrzymają informację zwrotną o stanie zdrowia zębów dziecka.

Rodzice podejmując decyzję o wyrażeniu zgody na wizytę dziecka w dentobusie biorą pod uwagę w szczególności sytuację epidemiologiczną w naszym regionie oraz informacje dotyczące stanu zdrowia dziecka.

Niezbędne formularze dostępne są u wychowawcy klasy oraz na stronie internetowej szkoły. Zgody należy oddać wychowawcy klasy do wtorku 6.10.2020r.

Informacje przekazane przez wykonawcę badań, firmę NZOZ Centrum Stomatologii PERFEKT Urszula Szulińska, Robert Fidyk spółka jawna z siedzibą w Dąbrowie Górniczej 41-303 przy ul. Kasprzaka 4

Przyjmowanie pacjentów
Wszyscy pacjenci będą przyjęci po dostarczeniu zgody na wizytę w gabinecie, podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego, przekazaną wraz z podpisanymi oświadczeniem-ankietą dotyczącą COVID-19 (na końcu niniejszej informacji). Pacjent nie może zostać przyjęty bez podpisanych dokumentów.
Każdy pacjent przed wejściem do dentobusu będzie miał mierzoną temperaturę oraz zostanie poproszony o zdezynfekowanie rąk. Wizyta odbędzie się przy otwartych drzwiach i/lub oknie w celu wietrzenia pomieszczenia. Opiekun z ramienia szkoły cały czas będzie wyposażony w maseczkę.
Pacjenci zostaną przyjęci przez wykwalifikowany personel: lekarza i higienistkę stomatologiczną. Personel będzie ubrany w odpowiednią odzież ochronną. Po każdym pacjencie każdorazowo będzie przeprowadzona dezynfekcja. Zostaną zachowane wszelkie środki niezbędne do tego, aby wizyta była bezpieczna dla pacjenta i personelu.

Data przyjazdu: 12 oraz 14 pazdziernika 2020 roku

Wyniki badań
Wszyscy rodzice/opiekunowie prawni, którzy wyrazili zgodę na wizytę dziecka w dentobusie otrzymają zamkniętą kopertę z wynikami badań. Wyniki zostaną przygotowane i dostarczone w ciągu 14 dni od dnia przyjazdu do placówki.

Informacje dodatkowe
Program mobilnego gabinetu stomatologicznego został uruchomiony w ramach prac nad polityką prozdrowotną kraju i przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 roku życia.
Nasza firma NZOZ Centrum Stomatologii „Perfect”. świadczy usługi w ramach podpisanej umowy z Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Urzędem Wojewódzkim w Katowicach.
Program jest częścią polityki prozdrowotnej kraju, refundowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, w związku z czym jest on całkowicie bezpłatny.