Warsztaty mydlarskie

Dnia 11 marca uczniowie klas: 3a,1a i 1 b wzięli udział w warsztatach mydlarskich. Po wstępnym omówieniu, każdy zajął przygotowane specjalnie dla niego miejsce aby wykonać swoje mydło.

Wszystko dobywało się zgodnie z ustalonymi zasadami pani prowadzącej. Podczas gdy nasze wyroby zastygały, wzięliśmy udział w doświadczeniu z brudem, wysłuchaliśmy prezentacji na temat higieny osobistej i historii mydła. Przećwiczyliśmy również technikę prawidłowego mycia rąk, tak bardzo potrzebną każdego dnia.  Był też czas na oglądanie zabytkowych toaletek i mydeł. Najwięcej emocji wzbudził jednak konkurs z nagrodami oraz zamykanie w bańce mydlanej. Na zakończenie każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom. Dziękujemy za spotkanie!