Spotkanie z weterynarzem i behawiorystką psów.

Dnia  28 stycznia uczniowie klasy  1 a i 1 b gościli niezwykłych specjalistów. Była to pani doktor weterynarii Maria Krzystała z gabinetu weterynaryjnego „Reksio” i pani Aneta Herman, behawiorysta psów wraz ze swoim pupilem Koko.

Na początku spotkania pani doktor przedstawiła na czy polega praca weterynarza, pokazała  specjalistyczne narzędzia służące do badania i omówiła różne gatunki zwierząt domowych. Opowiedziała jak o nie dbać i zaznaczyła, że ze zwierzętami przychodzimy do weterynarza nie tylko wtedy kiedy są chore. Pani Aneta nauczyła nas jak odczytywać mowę ciała kotów i psów oraz co oznacza żółta wstążeczka zawiązana na smyczy czworonoga.  Następnie z wielkim entuzjazmem przywitaliśmy psa Koko rasy spinger spaniel. Pani Aneta przedstawiła budowę psa, a następnie dla celów pokazowych panie wykonały badanie EKG na cierpliwej suczce. Uczniom wiele radości sprawiła  nauka bandażowania czworonożnych pluszaków pod bacznym okiem pani doktor. Trzeba było wykazać się również umiejętnością współpracy w grupie, co czasami nie jest łatwe.

Na zakończenie chętne dzieci mogły pożegnać się z pieskiem głaskając go. Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie i przekazanie cennej wiedzy dotyczącej dbania o naszych mniejszych przyjaciół!