Setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II

18 maja przypadła setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Chociaż pandemia Covid -19 zamknęła nas w domach, to nasza społeczność szkolna nie zapomniała o wielkim papieżu rodaku.

Uczniowie szkoły podstawowej wykonywali w domach rysunki lub prace na temat Jana Pawła II, przygotowywali dla niego tort - niekoniecznie jadalny ;) lub piekli papieskie kremówki oraz przypominali sobie jego postać.

Mimo upływu lat, myśli, czyny oraz życie papieża są żywe w naszej społeczności zarówno tej szkolnej jak i mieszkańców Zebrzydowic.

W czasach pandemii, gdy troska o bezpieczeństwo własne i najbliższych pokazuje, co w życiu jest najważniejsze, jeszcze bardziej doceniamy apele św. Jana Pawła II o to, by bardziej być, a nie mieć. I właśnie wzajemna pomoc, wsparcie, a czasami zwykły uśmiech są najpiękniejszym prezentem urodzinowym, jaki możemy dać naszemu świętemu Rodakowi.

„ W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem, o to, ażeby bardziej był, a nie tylko miał; aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich”.  (Jan Paweł II)