„ Kwieciste Gwiazdy” w SP w Zebrzydowicach

Dnia 25 lutego zagościł w naszej szkole, robiąc oszałamiające wrażenie, Zespół Taneczny „ Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy.

Godnym podziwu jest fakt,że zespół rekrutuje się z młodych ludzi , głównie mieszkańców rodzinnego Domu Dziecka w małej miejscowości na Ukrainie – Kiwercy. Liczący dziś około dwustu tancerzy zespół zdobywa nagrody na najważniejszych konkursach, występuje w kraju i za granicą .

Z ich bogatego repertuaru mogliśmy zobaczyć m.in. tańce ludowe ukraińskie , mołdawskie, białoruskie i rosyjskie w tym znaną  naszym uczniom „ Kalinkę”. Dzieciom bardzo podobał się też taniec chiński w przepięknym układzie choreograficznym z wachlarzami . Podczas prezentowania tańca cygańskiego szkolna publiczność zachwycała się bogatymi w kolory  strojami tancerzy. Największe zainteresowanie wśród widzów wzbudzał jednak układ taneczny inaugurujący  występ, w czasie którego partnerki były wysoko podnoszone przez partnerów. Za każdym razem kiedy tak się działo słychać było z sali odgłosy zachwytu. Występ zespołu dostarczył nam wszystkim bogatej strawy duchowej. Wychodząc z sali czuliśmy się lepsi i piękniejsi. Mamy nadzieję, że „ Kwieciste Gwiazdy” zabłysną jeszcze kiedyś na naszej szkolnej scenie.

Beata Pilśniak- Hojka