"Dzień Kropki"

15 września już w ponad 108 krajach świata, obchodzony jest International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Po raz pierwszy w tym roku do obchodów tego święta przystąpiliśmy również my. 16 września już od rana uczniowie naszej szkoły cieszyli się tym dniem! Każda klasa zobaczyła krótki film o dziewczynce o imieniu Vashti – bohaterce  książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne a kropki gościły nie tylko na korytarzach ale i na ubraniach uczniów i nauczycieli. To był barwny i wspaniały dzień!